21 czerwca 2022

Flota samochodów osobowych i ciężarowych - czy warto?

Flota samochodów osobowych i ciężarowych - czy warto?

 

Czy posiadasz flotę samochodów osobowych i ciężarowych? Jeśli nie, to powinieneś. To nie tylko ożywia Twoją firmę, gdy ludzie przejeżdżają obok niej, aby sprawdzić jej adres, ale także jest korzystne dla środowiska. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie każdy szuka sposobów na zwiększenie wydajności. Posiadanie floty pojazdów, które można wykorzystywać do różnych celów, jest jednym z takich sposobów. Posiadanie floty samochodowej jest także znacznie tańsze niż kupowanie nowych samochodów co kilka lat. Jeśli prowadzisz już firmę świadczącą usługi motoryzacyjne, może się wydawać, że założenie sklepu i wynajmowanie samochodów jest oczywistym rozwiązaniem. I choć może to być dobre rozwiązanie dla mniejszych firm, które nie mają zbyt wielu umów na wynajem samochodów do zarządzania, może to nie być najlepszy pomysł dla większych firm zatrudniających dziesiątki pracowników, którzy mają własne samochody. W tym artykule omówiono wszystkie aspekty, począwszy od tego, jak rozpocząć działalność jako przedsiębiorca chcący zapewnić klientom wartość dodaną, a skończywszy na najdrobniejszych szczegółach prowadzenia udanej działalności w zakresie wynajmu samochodów. Przyjrzyjmy się temu, co należy wiedzieć, aby podjąć właściwą decyzję przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu prowadzenia floty samochodowej ...

 

Co to jest flota pojazdów i jak to działa?

Flota pojazdów to grupa samochodów osobowych lub ciężarowych, które są wynajmowane wielu klientom. Może to być wynajem tygodniowy, miesięczny lub roczny. Niezależnie od tego, w jaki sposób odbywa się wynajem, pojazdy we flocie są przechowywane w centrum wynajmu, a operatorzy centrów wynajmu pracują jako menedżerowie floty, koordynując jej wykorzystanie. Flota składa się zazwyczaj z trzech rodzajów pojazdów: samochodów osobowych, ciężarowych i minivanów. Większość firm wynajmujących samochody zapewnia także ubezpieczenie, obsługę techniczną i pokrowiec na samochód, aby chronić inwestycję.

 

Dlaczego warto założyć flotę samochodową?

Jeśli nie jesteś właścicielem samochodu, założenie floty samochodowej może wydawać się kłopotliwe. Ale korzyści z posiadania floty samochodowej są ogromne. Pojazdy są łatwe w utrzymaniu, tanie w wynajmie i o wiele łatwiejsze do zaparkowania niż nowy samochód, co oznacza, że flota może być wykorzystywana przez dłuższy czas bez konieczności ponownego przejęcia. Inną korzyścią płynącą z rozpoczęcia działalności z małą flotą jest możliwość eksperymentowania z różnymi modelami biznesowymi i sprawdzenia, co najlepiej się sprawdza w danym przypadku. W ten sposób można uzyskać więcej informacji o tym, co klienci lubią, a czego nie, co pozwoli na dostosowanie modelu biznesowego do oczekiwań i potrzeb klientów. Flota to także świetny sposób na pozyskiwanie nowych klientów. Jeśli ktoś szuka podwózki w okolicy, w której się znajduje, może do Ciebie zadzwonić i poprosić o przysłanie samochodu. Możesz również zapewniać przejazdy osobom starszym, dzieciom idącym do szkoły i osobom niepełnosprawnym.

 

Koszt założenia pierwszego pojazdu

Większość firm wynajmujących samochody wymaga, abyś wynajął minimum dwa pojazdy, zanim będziesz mógł stworzyć pełną flotę. Może to wynosić od 150 dolarów za mały samochód do 3000 dolarów za bardzo dużą ciężarówkę. Aby lepiej wyobrazić sobie, ile będzie kosztować flota pojazdów, można oszacować koszt zakupu pierwszego pojazdu. Da to dobre wyobrażenie o tym, ile będzie kosztować cała flota. Koszty wynajmu samochodów różnią się znacznie w zależności od marki i modelu pojazdu oraz od tego, czy pojazd ma być wynajmowany na cały etat, czy na część etatu. Niektóre firmy wynajmują samochody tylko na część etatu i pozwalają zatrzymać samochód na 30 dni po jego zwrocie, co może znacznie obniżyć koszty.

 

Jak z powodzeniem prowadzić wypożyczalnię samochodów?

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć jak najwięcej korzyści z prowadzenia wypożyczalni samochodów. Myśl z rozmachem - Zacznij od małego, ale myśl z rozmachem. Zastanów się, jakie osoby chciałbyś przyciągnąć do swojego domu. Co robią, gdy tam są i co ich interesuje? Co chcesz osiągnąć, wynajmując samochód? Jeśli masz wystarczająco duży dom, możesz rozważyć wynajęcie samochodu dla rezydentów. Znajdź swój rynek - Musisz znaleźć swój rynek, sprawdzając, czego chcą i potrzebują Twoi klienci. Czy dużo podróżują i czy szukają taniego i łatwego sposobu przemieszczania się? Czy chodzą na imprezy lub zajęcia społeczne i potrzebują niezawodnego pojazdu, aby dojeżdżać do pracy i z powrotem? Wynajem na cały czas - firmy wynajmujące samochody zazwyczaj chcą, abyś płacił za cały okres użytkowania samochodu. Pomaga to firmie zaoszczędzić na naprawach, konserwacji i kosztach ubezpieczenia. Jako przedsiębiorca możesz spróbować wynajmować samochody na krótsze okresy, aby przetestować rynek. Jasna strategia cenowa - zakładając wypożyczalnię samochodów, trzeba zdecydować, jaka będzie cena za sesję i trzymać się jej. Jeśli zaczniesz zmieniać stawki, będziesz mieć trudności z utrzymaniem klientów i będziesz musiał zaczynać wszystko od nowa.

 

Zalety pracy w domu

Kiedy rozpoczynasz biznes w domu, masz możliwość stworzenia w pełni funkcjonującej floty w ciągu zaledwie kilku krótkich dni. Zacznij powoli i powoli - najlepiej jest uruchomić swoją flotę tak szybko, jak to możliwe. Gdy poczujesz się komfortowo, zrób krok do tyłu i przyjrzyj się swojej działalności z punktu widzenia obsługi klienta.

 

Wady pracy w domu

Brak niezależności - kiedy pracujesz w domu, musisz polegać na innych, aby związać koniec z końcem. Może to być dobry pomysł, jeśli jesteś przedsiębiorcą, który chce zapewnić klientom wartość dodaną, ale jednocześnie boi się, że nie odniesie własnego sukcesu. Wyzwania estetyczne - trzeba się dobrze zastanowić, zanim wybierze się warsztat samochodowy na swoją bazę operacyjną. W pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie znajdziesz warsztatów samochodowych oferujących taki sam poziom usług jak wypożyczalnia samochodów. Oznacza to, że łatwiej jest uzyskać naprawę, krótszy czas oczekiwania na zwrot pojazdu i większe prawdopodobieństwo kosztownych napraw.

 

Podsumowanie

Flota pojazdów to świetny sposób, aby zapewnić klientom niezawodny, bezpieczny i niedrogi sposób przemieszczania się. Jest to również korzystne dla środowiska i Twojej firmy. Jeśli posiadasz flotę samochodową, możesz: - zawrzeć tygodniową, miesięczną lub roczną umowę z flotą samochodów - Wynajmować te samochody na dłuższy okres czasu (do 90 dni), gdy nie są one potrzebne do prowadzenia działalności. - Pozyskiwać nowych klientów dzięki partnerskiemu systemowi car sharing - Wykorzystanie do przejazdów po godzinach pracy/EMT dla pracowników, którzy ich potrzebują Jeśli nie posiadasz floty samochodów, nadal możesz korzystać z tych samych korzyści, wynajmując samochód na umowę długoterminowego wynajmu.

 

Promowane